Ümit Kalko

Ümit KALKO, 1983 senesinde Ankara’da doğmuştur. Lisans eğitimini Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölümünde, güçlü lisans eğitimini Itibar özgü Üniversitesi Uluslararası İlişkiler ve Küreselleşme Bölümünde tamamlamıştır. Doktora eğitimine Idare ve Kurum kayranında İstanbul ışıklı Üniversitesinde devam etmektedir.

KALKO, terbiye dalünde bellik bünyeu, yönetimi, önemli bellik planlaması ve Türkiye’de ilk kere önemli üniversite kuruluşlarının Master Franchise dokumalanma projesini gerçekleştirmiş ve sükseyla sürdürmektedir. 2006 yılından günümüze derece terbiye dalünde karı olarak biryoğun markada yatırımları ve ortaklıkları bulunmaktadır. En balaban ideali, bir Türk terbiye markasının bayrağını Türk Cumhuriyetleri’nden serlayarak dünya geneline yaymaktır.

Eğitim, spor, sanat, bilimsel alanlarda ulusal ve uluslararası etkili çaldatmaışmalar yürüten KALKO, biryoğun futbol, sepet topu köleübünde riyaset ve yöneticilik yapmıştır. Bir yıl riyaset yaptığı dönemde tam 32 yıl sonra Silivrispor 2. Lige çıkmış, yönetiminde mevzi aldığı şanlıçekmece Basketbolspor ise Beko Basket Ligi’ne yükselmiştir. KALKO; bu tarz şeylerin tarafı teselsül Türkiye’nin en balaban özel mektep ve çörek derneği olan TÖDER’de 6 senedir patronaj kurulunda mevzi almaktadır.

KALKO, terbiye kayranında yaptığı sükselı duhulimlerden dolayı biryoğun deri, vakıf, dergi ve STK tarafından “Senenin Eğitim Duhulimcisi” ödülüne layık görülmüştür.

KALKO, 2018 yılından itibaren kurduğu içtimai yardımlaşma vakfında terbiye kayranında projeler yürütmektedir. Her yıl biryoğun öğrenciye burs imkânı sağlayan KALKO, memleketi olan KarsKağızman Karabağ Köyü’nde rahmetli babası Haberci Kalko’nun adını taşıyan bir anaokulu ve ilkokul ile baş başa öğretmenleriçin lojman yapmış oldurıp Milli Eğitim Bakanlığı’na hibe etmiştir.

Ümit KALKO, Avukat Senem Yorulmaz Kalko ile evli ve Elif Sare ve Yusuf Ali isimlerinde dü çocuğu vardır.

Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir