Takipcisatinalz.com: İnstagram Hesabı Çalınınca Ne Yapılmalıdır?

Fakat hesabınıza durmadan giriş yaratıcı ve izleme fail biriyseniz, örneğin 2 gündüz önce baktığınızda hernesne normalse, bu durumda hesabınızın Instagram tarafından silinme ihtimali de ortadan kalkıyor. Bu durumda hesabınızın vasıtasız çkırmızıındığını saptama etmiş olursunuz. Eğer hesabınız Instagram tarafından silinmiş olsaydı farklı bir uyarı almış olurdunuz.
Instagram hesabım çkırmızıındı demeden önce son bir kontrol de arkadaş, kardeş ya da hesabı izleme fail yakınlarımızdan kontrol sağlamaktır. Samimi evetğunuz kişilere izleme ettiği kişmüterakki gözden geçirmesini, düzgüsüz bir kullanıcı adı olup olmadığı sorulabilir. Hesabı hackleyen zevat umumiyetle kullanıcı adınızı değmaslahattirmektedir, saldırganların sizin hesabınız bağırsakin belirlediği yeni kullanıcı adını bulmaya çkırmızıışın.
Instagram Hesabı Elbette Hacklenir? Önemli Uyarılar
Instagram hesabınız çkırmızıındı ise bunun başlıca sebepleri şunlardır:

E-mail adresinize mevrut ve Instagram tarafından geldiğini düşündüğünüz düzmece e-postalar. Bu e-postalar bilişim dilinde “pishing” olarak adlandırılan ve güya Instagram’dan gelmiş izlenimi uyandıran düzmece maillerdir. Titiz bakılmış olduğunda web bulunak kısmının instagram.com ya da feysbuk.com olmadığı anlaşılabilir. Eğer bu e-postalardan birinde iz düz linklere tıklarsanız, saldırganların istediği bilgileri verirseniz şifreniz çkırmızıınabilir.
Uymaçi arttırmak bağırsakin kullanılan web siteleri ya da hareketli icraat. Bu web siteleri ve icraat umumiyetle Instagram angajmansı istediği bağırsakin şifrenizi kırmızıırlar. Hesabınızda çift faktörlü doğrulama yoksa kullanıcı adı ve şifrenizi girerek hesabınızı ele geçirirler.
Toplumsal mühendislik. Bu yöntemde bir erkek şifrenizi çbürümek bağırsakin size çeşitli oyunlar kurabilir. Örneğin; hesabı çkırmızıınan bir müşterimize agresif “DM” ile ulaşıp, izlemeçi sayısını arttıracağını söylemişti. Bunun bağırsakin de şifresini almıştı. Toplumsal mühendislik, bir kişyeğin farklı metotlarla ikna etme yöntemidir. Saldırganlar kişmüterakki “hesabın tehlikede” “izlemeçini arttıralım” gibi sözlerle kandırarak hesaplarını çalabilir.
Çkırmızıınan Instagram Hesabı Elbette Geri Karşıır?
Instagram hesabı çkırmızıınan ya da hacklenen zevat bağırsakin ne günah ki çok aşkın teknik bulunmuyor. Instagram tarafından bu konuda çok aşkın dayak sunulmama nedenlerinden bir tanesi, “hesabım çkırmızıındı” diye esasta farklı kişilerin hesabını çalmaya çkırmızıışan kişilerin olması.

1.Sistem: Instagram giriş penceresinde “şifreni mi unuttun” seçeneğine tıkladıktan sonrasında “elektronik posta” “telefon numarası” seçenekleriyle şifre sıfırlama angajmansı almaya çkırmızıışın. Eğer şifre sıfırlama angajmansı gelirse derhal şifreyi değmaslahattirin ve elden peşi sıra “kayıtlı elektronik posta” “kayıtlı cep telefonu” kontrollerini sağlayıp hesabı güvene cebin.

Bu yöntemlerle hesabı kurtaranlar tecrübe ve teşekkürlerini lütfen yorumlara yazsın.

2.Sistem: Instagram hesabınız çkırmızıındığında elektronik posta adresiniz çok önemli gösteriş oynar. Instagram adisyon şifreniz değmaslahattiğinde yahut kullanıcı adınız değmaslahattiğinde elektronik posta hesabınıza değişiklik bildirimi kırmızıırsınız. Instagram hesabını çdüz saldırganlar çoğunlukla kullanıcı adı ve e-postayı zati değmaslahattirirler. Instagram tarafından geldiğine güvenli evetğunuz maillerde “kullanıcı adı değmaslahattirildi” mailine girerek “Kullanıcı adını değmaslahattiren sen değilsen, hesabını güvene kırmızı” ya da bazen “değmaslahatikliği gelişememiş kırmızı” yazan linke tıklayın. Tıkladıktan sonrasında karşınıza şöyle bir ekran çıkarsa şanslısınız ama umumiyetle saldırganlar elektronik posta adresini değmaslahattirdiği bağırsakin sizde bu ekran çıkmaz ve düver olarak “emniyet kodu kırmızı” seçeneği çıkar:

instagram takipçi satın al

İnstagram Hesabı Çalınınca Ne Yapılmalıdır?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir