Gelecek Tahmini Nasıl Yapılır?

Astroloji, yıldızların, gezegenlerin ve özge sema cisimlerinin insanoğlu üzerindeki etkilerini inceleyen bir sema marifet dalıdır. Bu marifet dalına mensup kişilere ise Astrolog denir. Astroloji, binlerce yıldır insanoğluın evetşamlarına doğrultu veren bir açıklıkç olmuşdolaşma ve hala popülerliğini korumaktadır.

Astrolojik çhileışmalarında, çeşitli sema cisimlerinin insanoğluın şahsiyet özelliklerine, zevklerine, tercihlerine ve ayrıca gelecekteki hayatlarına tesirleri incelenir. Bunlar çoğu kez Burç Yorumları adı altında strüktürlır.

  • Astrologlar, veladet tarihleri, veladet saatleri ve veladet bölgeleri gibi şahsi detayları kullanarak, insanoğluın burçlarını hesaplar.
  • Burçların özellikleri ve insanoğlu üzerindeki tesirleri incelenir ve bu bilgiler, veladet haritalarının yorumlanmasında kullanılır.
  • Astrologlar, danışanlamış olurına hayatlarında hakikat adımları atmaları yürekin tavsiyelerde bulunur ve reviş gösterirler.

Astrolojinin önemli terimleri beyninde, gezegenlerin hareketlerini tamlayan astrolojik evler, burçların farklı özelliklerini söz gelişi fail ritüel burçları ve veladet haritalarının yorumlanmasında kullanılan zodyak arsa hileır.

Terimler Anlamları
Astrolojik Evler Doğum hariktalrında farklı alanları söz gelişi fail evlerdir.
Ayın Burçları Ayın yıl içinde hangi burçta olduğunu gösteren burçlardır.
Zodyak 12 burçfecir oluşan çecik şeklinde bir sema haritasıdır.

Astrologların Görevleri Nelerdir?

Astroloji, tarihin derinliklerinden bugüne kadar insanoğluın hayatlarına doğrultu veren bir disiplindir. Bugün birlikte insanoğlu, insanoğluın burç yorumlarına, gezegenlerin hareketlerine, astrolojik danışmanlık hizmetlerine cesim rağbet göstermektedirler. Bununla müşterek astrolojinin uygulanması ve kullanımı dair belirli görevler bulunmaktadır.

Astrologlar, bu görevleri yerine getiren kişilerdir. Astrologların görevleri, çoğu kez veladet haritası yorumlamak, şahsiyet analizi yapıp etmek, aşk ve ilinti astrolojisi, kariyer astrolojisi, mali astroloji, esenlik astrolojisi gibi konulara danışmanlık yapmaktır.

  • Kariyer astrolojisi, kişilerin balkonındaki en önemli konulardan biridir. İnsanlar, kariyer ve iş hayatlarında hangi meslekte ne kadar sükselı olacakları dair astrolojik danışmanlık hizmeti alabilirler.
  • Doğum haritası yorumlamak, astrologların en kök görevlerinden biridir. Kişinin veladet evveliyatına, saatine ve yerine bakarak hazırlanan veladet haritası, kişinin potansiyellerini ve hayatını etkileyecek faktörleri ortaya koyar.

Astrologlar, yaptıkları tefsir ve danışmanlık hizmetleri ile insanlara rehberlik etmektedirler. Fakat astrolojinin nasıl bir doğacak tahmini aracı olarak kullanılmaması gerektiği bile unutulmamalıdır. Ulaş Utku Bozdoğan gibi sükselı astrologlar, astrolojinin yalnızca bir rehberlik aracı bulunduğunun kızılı özellikle çizmektedirler.

Astrolojide Kullanılan Terimler Nelerdir?

Astroloji hakkında daha bir tomar bilgi sahibi cereyan etmek istiyorsanız, birgani terimle huzurlaşmanız muhtemeldir. Bir astrolog olarak, Ulaş Utku Bozdoğan, sizin yürekin Astroloji Terminolojisi’ni keşfetti. Bu terimler, burç yorumları ve veladet haritası yorumlamalarının gerçekleştirilmesi yürekin kullanılır.

  1. Burç: Astrolojide, burçlar gökyüzündeki güneş hareketlerinin ışıldayan talih grupları olarak görülür. Burçlar, bir veladet evveliyatına bakarak belirlenir ve birgani kişiye bakarak şahsiyet ve gelecekteki olaylar hakkında bilgi verebilir.

  2. Aslan ıtır: Ekseri 23 Orak ayı – 22 Ağustos tarihleri beyninde doğanlamış olur yürekin kullanılan bir burçdolaşma. Yaratıcı, cöharbi ve özgüvenli şahsiyet özellikleri ile ilişkilendirilir.

  3. Kamer ıtır: Doğum haritasında Kamer’ın başüstüneğu burçdolaşma. Kamer ıtır, bir kişinin birey yönden ne hissettiğine, hassasiyetine ve dem aldığı gibi evetşamma şekline eser eder.

Burç yorumlaması hakkında çok bir tomar bilgi sahibi cereyan etmek yürekin, astroloji terminolojisine aşina cereyan etmek önemlidir.

ıstılah Mealı
Doğum haritası Bir kişinin veladet takkadak gökyüzünde olan gezegen konumlarının bir haritasıdır.
Yükselen burç Doğum takkadak yükselen burçdolaşma. Kişinin kendini rapor ika şekli, enerjisi ve dış dünyayla ilişkisi hakkında bilgi verir.
Natal harita Doğum andaçndaki gezegen konumlarını gösteren haritadır. Kişinin balkonındaki olaylar ve şahsiyet özellikleri ile alakalı ipuçları verir.
Gezegen transitleri Bir gezegenin gökyüzünde faaliyet ederken bir farklı gezegen veya burçla kesişmesidir. Bu, kişinin balkonındaki etkilere eser edebilir.
Retrolar Bir gezegenin doğrultuünün tersine gitmesidir. Bu, gezegenin etkilerinde bileğmaslahatimlere eser edebilir.

Astroloji terimlerini anlamak beş altı çaba gerektirse bile, hakikat bir şekilde kullanıldığında, şahsiyet analizi, doğacak tahmini ve daha katı çok iş hakkında bilgi tevdi dair bayağı bileğerlidir.

Kaynak:
Ulaş Utku Bozdoğan

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir